z omówieniem rewolucyjnych zmian - warsztat Państwowej Inspekcji Pracy
Zapraszamy Państwa na szkolenie podczas, którego zaproszony ekspert Państwowej Inspekcji Pracy szczegółowo omówi wszelkie zagadnienia z zakresu minimalnych i zasadniczych wymagań przy użytkowaniu maszyn i urządzeń technicznych. Najwięcej problemów sprawiają starsze maszyny. Użytkownicy maszyn są zmuszeni samodzielnie wykonać wszelkie prace dostosowawcze, odtworzyć dokumentację techniczną gdyż niejednokrotnie ich producenci dawno zakończyli działalność. Wyniki kontroli przeprowadzonych przez Inspektorów PIP wykazały, że dalej wielu pracodawców nadal nie dostosowało swoich maszyn do minimalnych wymagań bhp zgodnie z dyrektywą. Na szkoleniu ekspert pomoże Państwu przygotować stanowisko przy maszynie zgodnie z wytycznymi dyrektywy.
SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:
• użytkowników maszyn
• osób odpowiedzialnych za stan urządzeń w przedsiębiorstwie
• służb utrzymania ruchu i BHP
• dozoru technicznego
• pracodawców
PODCZAS ZAJĘĆ DOWIECIE SIĘ PAŃSTWO:
- Co musi wiedzieć użytkownik maszyn wprowadzonych do obrotu (użytku)?
- Jakie dokumenty musi posiadać dla eksploatowanej maszyny lub urządzenia?
- Jak powinna być prawidłowo sporządzona deklaracja zgodności WE, instrukcja obsługi? Przykłady dokumentów typu deklaracja zgodności, instrukcja obsługi itp.
- Jakie obowiązki związane są z wprowadzeniem w maszynie zmian przez użytkownika, np. nowe osłony, inne oprzyrządowanie?
- Jakie obowiązki dotyczyć będą firm po zmianach planowanych w najbliższych latach?
- Kiedy kończy się odpowiedzialność producenta, a zaczyna użytkownika?
- Jakie podjąć kroki gdy zakupiona maszyna posiada wady w konstrukcji, dokumentacyjne itp. ?
- Co jest przedmiotem kontroli organów nadzoru rynku (np. PIP, Inspekcja Handlowa)?
- Jakie obowiązki spoczywają na użytkowniku tzw. „samoróbki”, maszyn wykonanych na własny użytek na terenie firmy?
- Za co może odpowiadać użytkujący maszyny i urządzenia podczas kontroli organów Państwowej Inspekcji Pracy?
- Przykłady postępowań organów nadzoru rynku (kontrole nowych maszyn) w przypadku stwierdzenia wad wyrobów lub wad dokumentacji, np. dla maszyn i urządzeń?
- Jak wygląda postępowanie organów Państwowej Inspekcji Pracy i innych, wobec osób i podmiotów odpowiedzialnych, w przypadku zaistnienia wypadków przy obsłudze maszyn?
- Wypadki – przykłady wypadków zaistniałych przy obsłudze maszyn oznaczonych znakiem CE
PROGRAM SZKOLENIA
Producenci, importerzy, dystrybutorzy
Obowiązki i zadania użytkowników maszyn (sprzętu roboczego) – minimalne wymagania bezpieczeństwa
Modernizacja maszyn
UWAGA! Po zapisaniu się na szkolenie i rejestracji, wszystkie kwestie techniczne będą przesyłane mailowo na dzień przed szkoleniem. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia. Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy techniczne lub zerwane połączenie ze strony uczestnika szkolenia.
W celu prawidłowego uczestnictwa w szkoleniu należy posiadać urządzenie (komputer z głośnikami, laptop z głośnikami, smartfon lub tablet) z dostępem do internetu, aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie oferujemy. Proponujemy Państwu używać podczas szkolenia słuchawek z mikrofonem (istotne aby móc aktywnie uczestniczyć w interaktywnym wykładzie i mieć możliwość zadawania pytań nie tylko na czacie).
Dyrektor Oddziału PIP/Nadinspektor Państwowej Inspekcji Pracy
Wybitny ekspert z wieloletnią praktyką i dużym doświadczeniem w zakresie kontroli maszyn pod względem ich dostosowania do minimalnych wymagań bezpieczeństwa.
Specjalizuje się w kontrolach technicznego bezpieczeństwa pracy, w szczególności przestrzegania przepisów dyrektyw nowego podejścia oraz spełniania wymagań minimalnych dla maszyn. Należy do zespołu inspektorów pracy zajmujących się nadzorem rynku wyrobów (maszyny, środki ochrony indywidualnej). Prowadzi dochodzenia w zakresie badania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.
Szkolenia realizowane z jego udziałem są zawsze wysoko oceniane nawet przez najbardziej wymagających uczestników. Jakość pracy potwierdzają uczestnicy szkoleń - najwyższe oceny.
W CENIE SZKOLENIA UWZGLĘDNIONO
udział w szkoleniu (czas trwania zajęć ok. 5 godzin zegarowych, w zależności od interakcji uczestników) z możliwością zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej (istnieje możliwość dosłania wersji papierowej) oraz certyfikat ukończenia szkolenia.
Organizator szkolenia nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.
Godziny zajęć:
zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9:00
logowanie i sprawdzanie ustawień: 8:30 – 9:00
W trakcie szkolenia na bieżąco można zadawać pytania.
Powyższe szkolenie możemy zrealizować również dla Państwa w formie szkolenia zamkniętego po zmodyfikowaniu zgodnie z Państwa życzeniem.
DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ
Agnieszka Paliszewska
tel. +48 532 425 622
tel./fax. 32 338 92 92
e-mail: biuro@liderap.pl
Anna Franik
tel. +48 531 099 692
tel./fax. 32 338 92 92
e-mail: biuro@liderap.pl