BRYGADZISTA / MISTRZ PRODUKCJI
Doskonalenie kompetencji osobistych mistrzów produkcji i brygadzistów
Szkolenie uczy efektywnego zarządzania pracownikami produkcyjnymi, pokazuje jak zbudować skuteczny zespół i rozwiązywać konflikty. Warsztat ma charakter intensywnego treningu praktycznych umiejętności brygadzisty i mistrza produkcji. Zadaniem treningu jest opanowanie przez uczestników podstawowych zasad zarządzania ludźmi i technik motywowania podwładnych do pracy. Zapoznaje z technikami budowania autorytetu lidera w zespole. Podnosi świadomość mistrzów produkcji i brygadzistów w zakresie znaczenia ich pracy dla organizacji. Uczy jak motywować i kontrolować pracowników, a także demonstruje sposoby skutecznego komunikowania się z przełożonymi i pracownikami. Odwołując się do konkretnych ćwiczeń, szkolenie doskonali umiejętności organizacyjne i przywódcze mistrza produkcji i brygadzisty.
MODERNIZACJA MASZYN I URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH
z omówieniem rewolucyjnych zmian - warsztat Państwowej Inspekcji Pracy
Zapraszamy Państwa na szkolenie podczas, którego zaproszony ekspert Państwowej Inspekcji Pracy szczegółowo omówi wszelkie zagadnienia z zakresu minimalnych i zasadniczych wymagań przy użytkowaniu maszyn i urządzeń technicznych. Najwięcej problemów sprawiają starsze maszyny. Użytkownicy maszyn są zmuszeni samodzielnie wykonać wszelkie prace dostosowawcze, odtworzyć dokumentację techniczną gdyż niejednokrotnie ich producenci dawno zakończyli działalność. Wyniki kontroli przeprowadzonych przez Inspektorów PIP wykazały, że dalej wielu pracodawców nadal nie dostosowało swoich maszyn do minimalnych wymagań bhp zgodnie z dyrektywą. Na szkoleniu ekspert pomoże Państwu przygotować stanowisko przy maszynie zgodnie z wytycznymi dyrektywy.
PRAWA I OBOWIĄZKI OSÓB KIERUJĄCYCH PRACOWNIKAMI
szkolenie on-line z ekspertem z Państwowej Inspekcji Pracy
Szkolenia ma za zadanie przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie odpowiedzialności dozoru, ich praw i obowiązków. Jednocześnie przybliżone zostaną podstawowe obowiązki pracowników wynikające z przepisów kodeksu pracy oraz przepisów wewnątrzzakładowych. W trakcie szkolenia zostaną omówienie obowiązki osób kierujących pracownikami wynikające z przepisów kodeksu pracy, jaki i rozporządzeń wydanych na jego podstawie, a także innych ustaw tj. kodeksu karnego, kodeku wykroczeń, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o pracownikach tymczasowych. W trakcie szkolenie przekazana zostanie wiedza dotycząca procedur postępowania z wypadkami przy pracy oraz odpowiedzialność dozoru w zakresie ich powstawania oraz konsekwencjami dla pracowników. Omówione zostaną również uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie prowadzenia postępowania wykroczeniowego w przypadku stwierdzenie naruszenia obowiązków przez osoby kierujące pracownikami. Prowadzący na podstawie wybranych przykładów omówi zagrożenia na stanowiskach pracy oraz odpowiedzialność dozoru w zakresie obowiązku właściwej organizacji pracy z uwzględnieniem kwalifikacji pracowniczych, stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, a także procedur i przepisów szczegółowych.
BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE WEWNĄTRZZAKŁADOWYM ORAZ PRZY SKŁADOWANIU I MAGAZYNOWANIU
szkolenie on-line z ekspertem z Państwowej Inspekcji Pracy
W trakcie szkolenia omówione zostaną wprowadzone zmiany w zakresie ręcznych prac transportowych wprowadzone nowym przepisem „W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych oraz innych pracach związanych z wysiłkiem fizycznym”, a dotyczące dopuszczalnej masy przemieszczanych towarów oraz wydatku energetycznego. Jednocześnie przekazane zostaną zmiany wprowadzone w nowym rozporządzeniu „W sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych” oraz planowane nowelizacje przepisu w zakresie uprawnień (uproszczeniu procedury), nowych obowiązków przy wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych z użyciem wózków jezdniowych (zezwolenia pisemnego) oraz obowiązków zlecającego pracę z użyciem wózków jezdniowych (w zastępstwie pracodawcy). Ekspert PIP omówi zmiany ustawy o dozorze technicznym wprowadzone w tym uprawnień do obsługi urządzeń transportu bliskiego, zmiany w przepisach dotyczące sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych. Ekspert PIP przedstawi strategię oraz metodykę prowadzenia kontroli w zakresie bezpieczeństwa w transporcie i składowaniu wskazując na podstawowe i rażące nieprawidłowości oraz przedstawi dobrą praktykę i rozwiązania eliminujące zagrożenia podczas pracy w magazynach. Omówione zostaną przepisy i Polskie Normy związane z transportem wewnątrzzakładowym, magazynowaniem i składowaniem, ręcznymi pracami transportowymi, stosowaniem osprzętu do podnoszenia oraz urządzeń pomocniczych jak drabiny. Przedstawione zostaną wypadki związane z omawianymi zagadnieniami ze wskazaniem przyczyn technicznych, organizacyjnych i ludzkich.
ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z OBECNOŚCIĄ CZYNNIKÓW CHEMICZNYCH
w środowisku pracy w świetle aktualnych przepisów BHP
Szkolenie adresowane jest do szerokiego grona osób (pracodawców, osób dozoru, służb bhp, społecznych inspektorów pracy), którzy z racji sprawowanej funkcji: odpowiadają za właściwą organizację procesu pracy, podczas którego pracownicy mają kontakt z czynnikami chemicznymi; biorą udział w pracach zespołów dokonujących oceny ryzyka stwarzanego przez czynniki chemiczne czy też zajmują się doradztwem z zakresu bhp. W programie dominuje problematyka bhp, uzupełniana miejscami - w zakresie jakim wymagają tego przepisy bhp - o wybrane zagadnienia uregulowane w innych aktach prawnych, takich jak np. przepisy dotyczące oznakowania substancji/mieszanin chemicznych, transportu materiałów niebezpiecznych, eksploatowania urządzeń objętych dozorem technicznym. Szczególną uwagę poświęcono procesowi oceny ryzyka zawodowego oraz kwestiom doboru i stosowania środków ochrony indywidualnej zabezpieczających przed czynnikami chemicznymi. Przedstawienie zagadnień bezpieczeństwa podczas stosowania czynników chemicznych w środowisku pracy, w sposób kompleksowy, pozwoli uczestnikom szkolenia na właściwą identyfikację zagrożeń stwarzanych przez te czynniki, ułatwi im określanie zakresu obowiązków nałożonych na pracodawców w przepisach prawa, a także zaznajomi ich z możliwymi do zastosowania rozwiązaniami, służącymi ograniczaniu ryzyka.
ORGANIZACJA PRACY W STREFACH ZAGROŻONYCH WYBUCHEM
wymagania zakładu pracy do wymagań bezpieczeństwa dyrektyw wybuchowych i kontrole Państwowej Inspekcji Pracy
Zapraszamy Państwa na szkolenie podczas, którego uczestnicy nabędą umiejętności w zakresie stosowania minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa pracy na stanowiskach w których może wystąpić atmosfera wybuchowa. Celem szkolenia jest zapoznanie z praktycznym zastosowaniem Dyrektywy ATEX. Zaproszony ekspert Państwowej Inspekcji Pracy szczegółowo omówi wszelkie zagadnienia z zakresu atmosfer wybuchowych oraz wskaże jak zminimalizować ryzyko występowania zagrożeń na stanowiskach pracy. 26 lutego 2014 roku Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej przyjęły dyrektywę nr 2014/34/EU w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do użytku w atmosferze potencjalnie wybuchowej. Nowe przepisy weszły w życie 20 kwietnia 2016 r., zastępując w całości dotychczasową dyrektywę ATEX 95 (94/9/WE). ATEX 114 dotyczy producentów, dystrybutorów i importerów urządzeń, systemów ochronnych i aparatury przeznaczonych do użytkowania w potencjalnie wybuchowej atmosferze.
BEZPIECZNA EKSPLOATACJA ZAWIESI, CZYLI JAK BEZPIECZNIE PODNOSIĆ ŁADUNKI
warsztat Państwowej Inspekcji Pracy
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników dozoru technicznego, służb utrzymania ruchu, służb bhp, operatorów urządzeń technicznych zajmujących się w zakładach pracy transportem wewnątrzzakładowym przy użyciu zawiesi ogólnego przeznaczenia oraz zawiesi specjalistycznych. Uczestnikom szkolenia zostaną przekazane wszystkie najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznej eksploatacji zawiesi oraz osprzętu do podnoszenia wynikające z norm PN – EN 818 – 6:2000, PN – EN 13414 -1:2009, PN – EN 1492:2000. Wiele zakładów pracy eksploatuje osprzęt do podnoszenia zakupiony na rynku wtórnym nie zdając sobie sprawy jakie obowiązki ciążą na eksploatującym taki osprzęt w myśl przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.
BEZPIECZNA EKSPLOATACJA MASZYN W ZAKŁADZIE PRACY
jak zapewnić ergonomiczne stanowisko pracy dla operatora maszyny - praktyczne warsztaty PIP, kompendium wiedzy
Celem szkolenia jest przybliżenie jego uczestnikom zagadnień, na jakie błędy, na jakie sytuacje newralgiczne, podczas organizacji stanowiska pracy związanego z obsługą maszyn, należy zwrócić uwagę, aby to stanowisko pracy, było zorganizowane w sposób odpowiedni oraz zgodny w obowiązującymi przepisami.
WYMAGANIA PIP PRZY EKSPLOATACJI WÓZKÓW JEZDNIOWYCH Z NAPĘDEM SILNIKOWYM
skuteczne i praktyczne warsztaty Państwowej Inspekcji Pracy
Największą korzyścią ze szkolenia, to uzyskanie wiedzy, czego i gdzie oraz w jakich obszarach należy się spodziewać podczas kontroli. Forma szkolenia, to przekazanie uczestnikom wiedzy w sposób łatwy i zrozumiały uwzględniający problematykę: co powinieneś wiedzieć, co powinieneś przestrzegać, czego musisz unikać, aby eksploatować wózki jezdniowe z napędem silnikowym w sposób prawidłowy. W trakcie szkolenia przewidziano czas na zadawanie pytań przez uczestników. Podczas szkolenia omówione zostaną również wyroki Sądów oraz interpretacje Ministerstwa w zakresie zagadnień poruszanych na szkoleniu.